Hotel Mikulášska chata Jasná Jasná

Jediný horský hotel s klasickou tatranskou architektúrou v Jasnej, Demänovská Dolina. Rodinná atmosféra horskej chaty, kvalitné služby hotela v nádhernej prírode Nízkych Tatier priamo pri Vrbickom plese.

 • Informácie

  Štýlový horský hotel, ktorý svojou architektúrou perfektne zapadá do horského prostredia. Nostalgická budova klasickej tatranskej architektúry ponúka pod jednou strechou veľmi kvalitné služby, štýlové ubytovanie a bohaté športové vyžitie počas celého roka pre všetkých. Hotel sa nachádza v centre lyžiarskeho strediska Jasná v Demänovskej doline, 200 m od vlekov a priamo pri Vrbickom Plese. V hoteli je k dispozícii moderné wellness centrum, ktoré uspokojí aj náročnejšiu klientelu a bowling s barom pre večernú zábavu. Ponúka 31 dvojlôžkových izieb a 8 priestranných apartmánov s možnosťou prístelky. Kapacita hotela je 100 osôb. K vybaveniu hotela patrí kongresová miestnosť s kapacitou do 80 osôb, salónik, reštaurácia a bar s krbom. Svojou polohou si podmaní hostí, ktorí hľadajú pobyt v prírode a na horách, spojený so športom každého druhu, návštevou Demänovských jaskýň, termálnych aquaparkov či kultúrneho dedičstva regiónu Liptov.

 • Príbeh

  Hotel Mikulášska chata Jasná, začal písať svoj príbeh už v roku 1938, kedy odbor KČST v Liptovskom Sv.Mikuláši postavil pri Vrbickom Plese turistickú chatu v nádhernom lyžiarskom prostredí na úpätí Chopku a Poľany v Demänovskej doline, vo výške 1113 m. s názvom „chata KČST Jána Pálku“. Chata sa stala základňou turistiky a lyžovania v Nízkych Tatrách. Prvou chatárkou sa stala Mária Brtáňová. Chata bola otvorená celoročne. Vzrastajúci počet turistov v lete a lyžiarov v zime si v roku 1938 vyžiadal prístavbu reštaurácie a kuchyne. Potrebný material i proviant vynášali od demänovských jaskýň na chrbtoch. Po úprave cesty cez Repiská a Kvasečník, neskôr novým závozom pri plese, vozil materiál na koňoch furman Ján Králik z Palúdzky. Po vojne urobili novú cestu z Lúčok, ktorá slúži dodnes. Mária Brtáňová s manželom boli na Vrbickej chate do začiatku roka 1945. V lete sa novým chatárom stal Viliam Benko. V tom čase sa začali vedľa Vrbickej chaty stavať Mikulášsku chatu. Otvorili ju v roku 1950 a až do dnešného dňa ponúka svojím hosťom zázemie v nádhernej prírode Nízkych Tatier s celoročnou prevádzkou.
  Dnes Vás chceme u nás privítať s atmosférou horskej chaty, kvalitnými službami hotela a pohodlím domova. Zavítajte k nám!


 • Svadby

  Hotel Mikulášska Chata *** leží v nádhernom prostredí pod Chopkom, vedľa Vrbického plesa priamo v Národnom parku Nízke Tatry. Miesto, kde sa stretávajú prírodné živly, ktoré dodajú neopakovateľnú atmosféru Vášmu špeciálnemu dňu a Vy a Vaši hostia na ten deň nikdy nezabudnú.


  Ponúkame:
  Priestory s kapacitou do 80 miest
  Gurmánske menu podľa Vášho výberu
  Výber slovenských vín
  Profesionálnu obsluhu
  Služby profesionálneho fotografa
  Živú ľudovú muziku
  Komfortné ubytovanie pre Vás a Vašich hostí
  Exteriérové priestory s možnosťou usporiadania BBQ
  Predsvadobnú a posvadobnú relaxáciu v luxusnom wellness

  Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Konferencie

  Vážení hosť / klient,

  veľmi si ceníme Váš záujem o náš horský hotel  nachádzajúci sa v jedinečnej horskej scenérii z jednej strany obklopený Vrbickým plesom z druhej Nízkotatranským pohorím v stredisku Jasná.

  Realizovať Vaše predstavy, Vaše stretnutia a udalosti je pre nás výzvou, na ktorej sa budeme podieľať, a na ktorej konci ste Vy ako spokojný hosť. Vychutnajte si príjemné prostredie nášho hotela v srdci Nízkych Tatier.
  Hotel Mikulášska chata***