Desať rokov prinášame unikátne zážitky pre hotelových hostí

Title image
Počas desiatich rokov sa Asociácii historických hotelov podarilo rozšíriť členskú základňu zo siedmich na osemnásť členov. Prezentujú sa v mnohých krajinách a vďaka vzájomnej podpore neustále napredujú a lákajú na Slovensko zahraničných hostí.

Oslava jubilea sa konala 25. septembra v historickom hoteli Arcadia Boutique Bratislava. V tomto roku pribudli traja noví členovia.

               Cieľom Asociácie historických hotelov Slovenska od jej vzniku bolo združiť hotely, ktoré sídlia v historických budovách, zámkoch, kaštieľoch a mestských palácoch a spoločne sa prezentovať nielen na Slovensku, ale po celom svete. „Asociácia smerom navonok reprezentuje túto kolekciu hotelov na veľtrhoch, prezentáciách pre novinárov v zahraničí, organizuje školenia pre svojich členov a pravidelne s nimi komunikuje aktuálne témy,“ uviedol prezident Asociácie Historických hotelov Slovenska Ján Svoboda.

 

               Členstvo umožňuje hotelom lepšie zviditeľniť svoje služby. Okrem pravidelných prezentácií v európskych mestách ako Viedeň, Varšava, Praha či Berlín sa úspešne zúčastňujú prestížnych súťaží. Každoročne získajú slovenské historické hotely niekoľko významných ocenení zo súťaží Historic Hotels of Europe Awards, World Luxury Hotel Awards či Hoteliér roka.

               Sú držiteľmi titulov ako najromantickejší historický hotel Európy, najlepší zákaznícky servis, najlepší mestský historický hotel, najkrajší wellness historický hotel Európy či najkrajší dizajn spomedzi historických hotelov v Európe. „Za najväčší úspech považujeme spokojných klientov, ktorí sa pravidelne vracajú do našich zariadení,“ doplnil prezident.


 Asociácia historických hotelov Slovenska má spoločnú webovú stránku, prostredníctvom ktorej zverejňuje najnovšie informácie svojich členov. Všetky hotely pravidelne prezentujú svoje služby alebo zaujímavosti prostredníctvom spoločného profilu na Facebooku, Instagrame a cez reklamnú sieť Google Ads.

Asociácia má v cestovnom ruchu výnimočné postavenie a stala sa jeho vlajkovou loďou, pretože ho prezentuje unikátnym spôsobom, čo je zaujímavé pre zákazníkov. Asociácii sa podarilo dosiahnuť zvýšený záujem o pobyty nielen slovenských hostí, ale čoraz viac si historické hotely obľubujú aj cudzinci.  „V súčasnosti je to vyvážené a zhruba polovicu zákazníkov tvoria domáci návštevníci, ktorí spoznávajú Slovensko a sú radi, že sa na pár dní môžu stať aristokratmi a užívať si komfort historického hotela. Nárast domácej klientely je oproti minulosti citeľný, o to viac sme radi, že si pobyty v našich hoteloch užívajú aj domáci hostia,“ skonštatoval riaditeľ.

Osláv desiateho výročia založenia Asociácie historických hotelov sa zúčastnia aj zahraniční hostia. Pozvanie prijala Eszter Gulyás, prezidentka maďarskej asociácie Magyar Kastélyszállodák a Maximilian Eidlhuber, ktorý je prezidentom najstaršej asociácie v Európe Schlosshotels & Herrenhäuser.

Asociácia historických hotelov je zakladajúcim členom celoeurópskej asociácie HERITAGE HOTELS OF EUROPE, kde je viac ako 200 hotelov z 11 krajín.